ملاقات دکتر پورابراهیمی نماینده مجلس شورای اسلامی با مهندس نوروزی قائم مقام صندوق بازنشستگی فولاد

 نویسنده: کارشناس سمعی و بصری و اطلاع رسانی تاریخ:1394/08/16
ملاقات دکتر پورابراهیمی نماینده  مجلس شورای اسلامی با مهندس نوروزی قائم مقام صندوق بازنشستگی فولاد

جلسه پی گیری فعال کردن معادن ذغالسنگ کرمان و بررسی وضعیت دارایی های صندوق بازنشستگی فولاد کشور با حضور نوروزی قائم مقام عامل صندوق، پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، توحیدی و میرصاقی فرمانداران کرمان و راور و نیک طبع سرپرست شرکت ذغالسنگ کرمان در دفتر نماینده کرمان و راور برگزار شد.

در این جلسه دکتر پورابراهیمی با بیان اینکه کمک به مجموعه صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت های زیر مجموعه آن دغدغه مسئولان در کرمان است، گفت: در این صندوق مشکلات متعددی وجود دارد که باید با همدلی و هم افزایی با نیت خیرخواهانه و خدمت به مردم بویژه بازنشستگان ذغالسنگ برطرف شود.

وی با اشاره به بدهی حدود 20 هزار میلیاردی دولت به صندوق بازنشستگی فولاد، افزود: بخشی عمده ای از این مشکلات با پرداخت بدهی دولت مرتفع می شود که در صحن علنی مجلس پی گیر ان هستم و حداقل 90 نماینده مجلس از سراسر کشور موضوع بازنشستگان ذغالسنگ را در دستور کار دارند.

پورابراهیمی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی فولاد متعلق به ضعیف ترین قشر جامعه است که عمر خود را در سخت ترین شرائط کاری در معادن برای پایداری این نظام مقدس اسلامی صرف کردند، گفت: شایسته نیست که یک بازنشسته در این روزگار پیری و بازنشستگی با دریافت مستمری خود مشکل داشته باشد و این شرائط بسیار زجرآور و غیر قابل تحمل است.

وی تصریح کرد: از دست دادن فرصت ها و سوء مدیریت ها در مجموعه صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت ذغالسنگ تا کنون جفای به حق مردم کرمان و راور است و مسئولان ان باید پاسخگو باشند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وجود تعداد زیادی معدن غیر فعال غالسنگ متعلق به این صندوق در شهرستان های کرمان و راور ، گفت: اکثر معادن متعلق به شرکت ذغالسنگ در کرمان به دلایل مختلف تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه این در حالی است که در حال حاضر کشور با کمبود ذغال مواجه است و بسیاری از طرح های کک سازی مواد اولیه آنها ذغال است، افزود: این معادن به راحتی قابلیت فعال شدن و اشتغالزایی را دارند.

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: بهتر است خود شرکت ذغالسنگ نسبت به فعال شدن معادن اقدام کند و اگر در توان شرکت ذغالسنگ نیست آنها را به بخش خصوصی واگذار کند یا ساده ترین راه، واگذاری معادن به روش ساده پیمان مدیریتی است که باید سریعتر انجام شود.

وی با توجه به مشکلات بسیار زیاد شهرستان راور و آسیب های اجتماعی موجود در این شهرستان، تصریح کرد: مجموعه صندوق بازنشستگی فولاد ظرفیت بسیار بالایی دارد که باید از آنها استفاده بهینه و به موقع شود.

در این جلسه توحیدی فرماندار کرمان نیز با اشاره به اینکه مطالبات پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور به حق و دغدغه روز مردم و مسئولان در کرمان است، گفت: فعال کردن دارائی های شرکت ذغالسنگ و صندوق فولاد بازنشستگی در کرمان ضروری است.

وی با بیان اینکه تجمعات بازنشستگان فولادی در کرمان و دیدن وضعیت معیشت آنها بسیار دردآور است، افزود: اهتمام جدی مسئولان در رفع مشکلات آنها را می طلبد و امروز رنج مشکلات بازنشستگان در کرمان دامنگیر همه مسئولان شده است.

توحیدی همچنین خواستار لیست برداری دارائی های این مجموعه شد و گفت: از هر دارائی در یک مدت زمان خاص می شود استفاده کرد و گذشت زمان فرسودگی را به دنبال دارد.

میرصادقی فرماندار شهرستان راور نیز با اشاره به اینکه مشکلات شرکت ذغالسنگ و صندوق بازنشستگی فولاد بیشترین وقت کاری مسئولان در این شهرستان را می گیرد، گفت: تعطیلی معادن در این شهرستان بیکاری زیادی را ایجاد و مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه کمک به این مجموعه برای ماندگاری و انجام تعهداتش به کارکنان و بازنشستگان خود از برنامه های روزانه فرمانداری در راور است، ابراز امیدواری کرد: با مدیریت جدید مشکلات موجود، مرتفع و ذخایر گران بهای معدنی در این شهرستان فعال شود.

در پایان نوروزی قائم مقام عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با بیان اینکه موضوع مشکلات بازنشستگان فولاد به یک موضوع ملی در کشور تبدیل شده است، گفت: پایداری حقوق و مستمری آنها هدف اصلی مدیریت این صندوق است.

وی پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان را حق طبیعی و اولیه آنها دانست و خاطر نشان کرد: خوشبختانه بازار مصرف ذغال در کشور دوباره راه افتاده است و اکنون با تقاضای زیادی روبرو هستیم.

نوروزی با اعلام آمادگی بر واگذاری معادن ذغالسنگ به بخش خصوصی، گفت: برای رفع مشکلات صندوق و تامین حقوق بازنشستگان از حضور سرمایه گذاران استقبال می کنیم و به زودی معادن ذغالسنگ تعطیل در کرمان فعال می شود.

گفتنی است در این جلسه تعدای از نمایندگان بخش خصوصی در ارتباط با معادن ذغالسنگ و پیشکسوتان صنعت ذغال هم حضور داشتند و آخرین وضعیت معادن ذغال هجدک، اسدآباد، باب نیزو و اشکیلی را مطرح کردند.

در این جلسه همچنین در ارتباط با وضعیت املاک و زمین های متعلق به شرکت ذغالسنگ و پیشنهادات بابایی شهردار کرمان بحث و تبادل نظر شد و نتیجه گیری از آن به جلسه بعد با همین دستور کار موکول شد.
مرجع:روابط عمومی شرکت
نظر کاربران

ارسال نظر
*
*