برگزاری جلسه ای در وزارت صنعت ، معدن و تجارت در مورد مشکلات شرکت های زغالی کشور

 نویسنده: کارشناس سمعی و بصری تاریخ:1394/11/14
برگزاری جلسه ای در وزارت صنعت ، معدن و تجارت در مورد مشکلات شرکت های زغالی کشور

به گزارش روابط عمومی شرکت جلسه ای در روز یکشنبه 4/11/94 در وزارت صنعت ، معدن و تجارت با حضور دکتر سرغینی معاون معدنی وزیر ،مهندس کرباسیان مدیر عامل ایمیدرو، دکتر ناصرنیا مشاور وزیر ، دکتر نیک طبع سرپرست شرکت معادن زغالسنگ کرمان و جمعی از مدیران عامل شرکت های زغالسنگ کشور با حضور آقای دکتر پورابراهیمی ، دکتر زاهدی نمایندگان محترم مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ،آقای دکتر امیری نماینده محترم مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و مدیران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و ذوب آهن اصفهان برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا معدن‌کاران مشکلات متعدد خود را از جمله بدهکاری ذوب آهن به آنها ، همکاری ذوب‌آهن برای خرید زغال‌سنگ براساس افزایش ۱۵ درصدی که به تایید دو وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیده بود، افزایش دو برابری حق بیمه بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور، کمبود نقدینگی و مشکلات ایجاد شده توسط اداره کل مالیات استان‌ها به تفصیل صحبت کردند.

یکی از مشکلات صنعت زغال‌سنگ کشور قیمت خرید پایین این محصول است و مقرر شد خرید زغال‌سنگ افزایش ۱۵ درصدی داشته باشد.

همچنین در این جلسه مقرر گردید ، تسهیلاتی معادل یک‌هزار میلیارد ریال در اختیار شرکت ذوب‌آهن قرار گیرد تا بدهی خود به شرکت‌های زغال‌سنگ را پرداخت کند.

 در ادامه داین جلسه قرار شد به ازای هر تن کنستانتره که تحویل مصرف‌کننده می‌شود، مبلغ ۵۰۰ هزار ریال یارانه به واحدهای تولیدی تخصیص یابد. بخشش جرائم شرکت های زغالسنگ  به  تامین اجتماعی و تقسیط اصل بدهی را از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه بود. و در ادامه جلسه از طرف نمایندگان مجلس استفساریه‌ای تدوین می‌شود تا سازمان تأمین اجتماعی برای شرکت‌های زغال‌سنگ کاهش چهار درصدی برای بازنشستگی با توجه به مشاغل سخت و زیان‌آور در نظر گیرد.

حذف مالیات بر ارزش افزوده از واحد های تولیدی زغالسنگ را از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود. در پایان سپس در این زمینه رایزنی هایی انجام و همچنین قرار شد  پیگیری‌هایی به‌منظور بخشش جرائم مالیاتی واحدهای تولیدی و تقسیط اصل بدهی صورت گیرد.


مرجع:روابط عمومی شرکت
نظر کاربران

ارسال نظر
*
*