گزارش سفر جناب آقای دکتر رومیانی و مهندس عسکری به استان کرمان

 نویسنده: روابط عمومی تاریخ:1398/04/05
گزارش سفر جناب آقای دکتر رومیانی و مهندس عسکری به استان کرمان
✅برگزاری جلسه در استانداری کرمان با حضور معاون وزیر،مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد ،دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم شریف کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی،معاونین استاندار مهندس مرتاض مدیر عامل شرکت معادن زغالسنگ .
◀در این جلسه دکتر رومیانی معاون امور مجلس ،حقوقی و استان های وزارت کار اصلی ترین دغدغه های مقام عالی وزارت را رفع مشکلات بازنشستگان دانسته و عنوان داشتند جناب اقای دکتر شریعتمداری اهتمام ویژه ای به این امر دارند .
 عباس شهسواری عضو هئیت مدیره کانون بازنشستگان استان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از حضور گرم معاون محترم وزیر و مهندس عسکری مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد در استان کرمان عنوان داشت که تعداد زیادی از بازنشستگان در کرمان دچار بیماری های صعب العلاج هستند ایشان در خواست ارائه خدمات درمانی مطلوب به بیماران بعد از سالها کار و تلاش را داشتند .
دکتر رومیانی معاون محترم وزیر با قاطعیت تمام از حضور بازنشستگان و ارائه مشکلات توسط آن ها استقبال نموده تا حدی که ضمن گلایه شدید یکی از عزیزان بازنشسته کرمان از یک کارمند ،معاون وزیر کار سریعا دستور تعدیل آن نیرو را صادر کرد .
◀بررسی مسائل و مشکلات کارگران معادن زغالسنگ کرمان :
در این نشست تفاهم نامه ای بین دو وزارت صنعت ،معدن و تجارت و وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با همکاری و هماهنگی نماینده مردم شریف کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر پورابراهیمی تنظیم و مفاد آن تحت نظارت ایشان مشخص خواهد شد .
خرید انحصاری زغالسنگ و بررسی مطالبات به شرکت معادن زغالسنگ کرمان نیز از موارد مهم مورد تاکید در این جلسه بود
معاون وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی عنوان داشتند که  مشکل انحصاری خرید زغالسنگ توسط یک شرکت با قیمت تعادلی در بورس رفع خواهد شد  لذا در صدد مقدمات ورود این صنعت در بورس خواهیم بود .مبحث صادرات زغالسنگ و افزایش نرخ رشد اشتغال در استان کرمان و همچنین رفع مشکلات معیشتی و رفاهی را از موارد قابل پیگیری دانستند .
✅در ادامه دکتر پورابراهیمی با اشاره به نبود یک سند راهبردی برای فعالان حوزه تولید زغالسنگ بر تنظیم سریع این سند با همکاری پیشکسوتان این صنعت برای رفع بلا تکلیفی چهار هزار نفر از کارگران این حوزه تاکید کرد.ایشان از معاون وزیر در خواست رسیدگی به وضع فعالان حوزه تولید زغالسنگ جهت یارانه تولید در این صنعت و پرداخت وام های کم بهره را در دستور کار قرار دهد .
✅مدیر عامل شرکت معادن زغالسنگ کرمان نیز ضمن بیان خیر مقدم و تشکر از حضور گرم معاون محترم وزیر ،مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد،نماینده مردم شریف کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر پورابراهیمی ،مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مدیر عامل تامین اجتماعی استان کرمان ابراز داشتند که جای بسی خرسندی است که با این درایت و ژرف اندیشی به مسائل و مشکلات کارگران و بازنشستگان عزیز توسط معاون محترم وزیر و مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگی فولاد رسیدگی خواهد شد .
مهندس مرتاض سرمایه نیروی انسانی شاداب را یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت شرکت زغالسنگ دانسته و خدمت به این عزیزان را افتخار دانستند .
✅اصلاح قانون کار ،راه اندازی پلی کلینیک کرمان و رفع سایر  مشکلات بازنشستگان و کارگران عزیز از اصلی ترین نتایج این جلسات بود ..مرجع:روابط عمومی
نظر کاربران

ارسال نظر
*
*