در آیین انعقاد تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت زغالسنگ کرمان عنوان شد .

 نویسنده: روابط عمومی تاریخ:1399/05/22
در آیین انعقاد تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت زغالسنگ کرمان عنوان شد .

در آیین انعقاد تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت زغالسنگ کرمان عنوان شد .
✅..کاهش وابستگی به زغال خارجی در راستای جهش تولید..
آیین انعقاد تفاهم نامه بین ذوب آهن اصفهان و شرکت زغالسنگ کرمان،چهارشنبه بیست و دوم مردادماه با حضوردکتر باقر نیک طبع مدیرعامل شرکت معادن زغالسنگ کرمان و هیات همراه در حضور علی احمدیان رییس هیات مدیره ذوب آهن و منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت با هدف تامین زغالسنگ با توجه به دو پارامتر کمی و کیفی  به امضا رسید.
باقر نیک طبع در حاشیه آیین انعقاد این تفاهم نامه گفت : همکاری معادن زغالسنگ کرمان با ذوب آهن به سال ها پیش برمی گردد و امرز با انعقاد این تفاهم نامه فصل جدیدی در همکاری این دو مجموعه رقم می خورد.
وی افزود : کرمان به لحاظ مواد معدنی به ویژه زغالسنگ استان برخورداری به شمار می رود و ما برنامه داریم 15 درصد زغال فعلی که برای ذوب آهن تامین می کنیم را در فاز اول به بالای 40 درصد برسانیم.
مدیرعامل زغالسنگ کرمان تصریح کرد : هدف این است که در میان مدت بهره برداری از معادن موجود را افزایش داده و در کوتاه مدت نیز بر روی کیفیت و تولید فعلی اقداماتی داشته باشیم تا واردات زغال داخلی به حداقل برسد.
 این موضوع ارز بری کمتر را نصیب ذوب آهن نموده و برای معادن نیز افزایش تولید و به دنبال آن ،  امتیازات دیگر را ایجاد می کند.
این مقام مسئول بیان کرد : ذوب آهن اصفهان آغاز کننده اکتشاف و استخراج از معادن زغالسنگ کشور بوده است و همگان به این سابقه درخشان واقف هستند. امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «جهش تولید» نامگذاری شده است بتوانیم با همدلی و هم افزایی بیش از پیش برای رشد و اعتلای کشور در جبهه تولید و اقتصاد قدم برداریم.
🟡 منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز گفت : کک  در سبد مواد اولیه این شرکت نقش بسیار مهمی دارد. به همین دلیل زغالسنگ همواره برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است و حدود 50 درصد از سهم قیمت تمام شده ذوب آهن به زغال سنگ و کک برمی گردد و بخشی از آن را به ناچار به دلیل به دست آوردن ترکیب مناسب وارد می کنیم.
وی افزود : امروز زمینه های توسعه همکاری با زغالسنگ کرمان در بُعد اکتشافات و معادن جدید را مد نظر داریم.
آرزوی ذوب آهن اصفهان این است،روزی برسد که نیاز به واردات زغالسنگ نداشته باشیم و البته این موضوع هم به نوع معادن در ایران باز می گردد
مدیرعامل شرکت از تشکیل کارگروهی برای پیگری مفاد این تفاهم نامه خبر داد و گفت : با حضور نفراتی از طرفین قرارداد به صورت مستمر مفاد این قرارداد پیگیری می شود تا بتوانیم در بازه زمانی مناسب به نتیجه مطلوب دست یابیم.
این مقام مسئول تصریح کرد : نیاز زغالسنگ امروز ذوب آهن با دو باتری کک سازی،حدود یک میلیون و 600 هزار تن است که تامین آن از داخل امکان پذیر نیست و در چارچوب این تفاهم نامه امیدواریم وابستگی این شرکت به زغال خارجی کاهش یابد
مرجع:روابط عمومی
نظر کاربران

ارسال نظر
*
*